top of page

Apie Integracinę onkologiją ir jos ištakas

1991 m. JAV Nacionalinis sveikatos institutas gauna užduotį – sukurti Alternatyvios medicinos ofisą, skirtą tirti, vertinti ir rekomenduoti alternatyvias terapijas, ypatingai kreipiant dėmesį į vėžio gydymą. Neilgai trukus JAV Nacionalinis vėžio institutas sukuria savo grupę, skirtą alternatyvios ir papildomos medicinos tyrimams.
2023 metais – praėjus trisdešimt metų publikuota apžvalga – kur šiandien yra Integracinė onkologija, kokie tyrimų pasiekimai ir kiek ši pagalba yra įgalinta veikti kasdieniniame klinikiniame darbe ir kokią naudą turi (Standish L.J., 2023).
Visgi, aš tikiu, kad svarbiausia yra – požiūrio pe
rsversmas. Kalbėti, kad svarbu ne tik chemoterapija, bet ir emocinė būklę, kad svarbus ne tik lėkštės turinys, bet ir žarnyno mikrobiota ir jos milžiniška įtaka, kad svarbu ne tik gulėti-ilsėtis gydymo metu, bet ir turėti fizinės veiklos planą, kryptis. Integracinės onkologijos svarbiausias uždavinys – parengti žemėlapį – išdėlioti kryptis-galimybes, suteikti žinių apie vienų ir kitų priemonių galimybes bei ko mes siekiame pasitelkdami jis ir šio žemėlapio pagalba judėti onkologinės ligos kelionę.


Literatūros šaltinis:
Standish L.J., M. M. (2023). Integrative Oncology's 30-Year Anniversary: What Have We Achieved? A North American Naturopathic Oncology Perspectiv. Integrative Cancer Therapies, 22:1-13.

bottom of page