top of page

Integracinės onkologijos istorija pasaulyje

1998 metais Nacionalinis Papildomos ir Alternatyvios medicinos centras (National Center for Complementary and Alternative Medicine) buvo pripažintas kaip Nacionalinio Sveikatos Instituto (National Institutes of Health) Jungtinėse Amerikos Valstijose dalis.

 

Įsteigta Integracinės onkologijos asociacija

   2003 metais JAV suburta multidisciplininė savo sričių profesionalų komanda, į kurios sudėti įtraukti klinikiniai onkologai, mokslininkai, slaugytojos, psichologai, socialiniai darbuotojai, mitybos specialistai, papildomų priemonių praktikai, fitoterapeutai, masažų specialistai ir daugybė kitų sričių atstovai, dirbantys su onkologiniais pacientais. Šiai komandai patikėta užduotis parengti rekomendacijas apie papildomas medicinos priemones, jų veiksmingumus, remiantis paskelbtais moksliniais tyrimais. Tokiu būdų 2003 metais JAV įsteigta pirmoji Integracinės onkologijos asociacija (Society of Integrative Oncology), kurios misija – vystysi įrodymais pagrįstas, visapusiškas, integracinės sveikatos priežiūros paslaugas ir jas gerinti visiems, susijusiems su onkologinėmis ligomis.

 

Tarptautinės rekomendacijos

    2007 metais ši asociacija paskelbė pirmąsias savo bendrąsias rekomendacijas, skirtas integracinei onkologijai, skatinant įtraukti papildomos medicinos paslaugas į klinikinę praktiką. 2013 metais paskelbtos rekomendacijos apie papildomos medicinos paslaugas gydant plaučių vėžį, 2014 metais – rekomendacijos, skirtos moterims, sirgusioms krūties vėžiu, 2017 metais – rekomendacijos apie papildomas priemones ir jų naudą aktyvaus gydymo metu nuo krūties vėžio. 

 

Mokomės iš pasaulinių pavyzdžių

Integracinės onkologijos asociacija kviečia įtraukti papildomos medicinos rekomendacijas į klinikinę praktiką, užtikrinant visapusišką sveikatos priežiūrą pacientams ir artimiesiems. Vienas iš tarptautinių integracinės onkologijos lyderių yra Memorial Sloan-Kettering vėžio centras New York‘e JAV, kitas šios srities vedlys – MD Anderson vėžio centras Teksase, JAV. 2004 metais pirmasis Papildomos ir Integracinės Medicinos skyrius atidarytas Duisburg-Essen universitete Vokietijoje, 2008 metais Integracinės onkologijos programa pradėta įgyvendinti Lin Medicinos centre Izraelyje.

Didžioji dalis vėžio gydymo centrų yra įtraukę į savo veiklą integracinės onkologijos programas, kuriose siūloma akupunktūra, onkologinio masažo terapija, mitybos konsultacijos, fizinio aktyvumo užsiėmimai, streso kontroliavimo metodikos, įvairios išraiškos terapijos, edukacinės programos. Visos šios papildomo gydymo terapijos rekomenduojamos greta pagrindinio standartinio gydymo.

bottom of page