top of page

Integracinės onkologijos centre dirbame tikėdami, kad tik rūpinimasis visu žmogumi - ne liga ar simptomu, yra geriausia priemonė sveikatinimui

    Integracinė onkologija apima pagrindinio, standartinio gydymo metodus, šalia kurių rekomenduoja įtraukti papildomas priemones, kurios yra saugios ir veiksmingos.

Standartiniai vėžio gydymo metodai – tai operacinis gydymas, hormonų terapija, chemoterapija, spindulinė terapija, imunoterapija.

    Integracinės onkologijos tikslas – suderintas sveikatinimo planas, įtraukiant natūropatinę mediciną, šeimos terapijas, fizinio aktyvumo, mitybos rekomendacijas, onkologinį masažą, limfedemos mažinimo būdus, jogos, dailės terapijos priemones, streso valdymo metodus, miego kokybės užtikrinimą.

 

    Šiomis priemonėmis siekiama pagerinti bendrą sveikatą ir gyvenimo kokybę, įtraukti pacientus į aktyvų savo sveikatinimo rūpinimasį pasiruošiant gydymui, aktyvaus gydymo metu ir jį baigus.

     Mūsų tikslas - bendradarbiaujant su jumis ar artimaisiais padėti sumažinti gydymo šalutinius reiškinius, didinti energijos lygį, gerinti miego kokybę, užtikrinti geresnę savijautą ir gerenę gyvenimo kokybę, stiprinti imuninę sistemą, į gydymo procesą įtraukti protinę, fizinę, dvasinę sveikatą:

 • Suteikti reikalingą informaciją apie ligą ir gydymą, šalutinius reiškinius;

 • Pagerinti emocinę savijautą, gyvenimo kokybę, susitaikymą su liga;

 • Didinti pasitikėjimą gydymu ir savo indėliu į sveikatą;

 • Sumažinti nerimą, depresiją, stresą;

 • Sumažinti limfedemą;

 • Geriau kontroliuoti nuovargį, neuropatiją, karščio epizodus, kitus gydymo ar ligos sukeltus simptomus;

 • Stiprinti raumenų jėgą, pusiausvyros sistemą;

 • Sumažinti skausmą, raumenų įtampą;

 • Pagerinti bendrą savijautą, grąžinti pasitikėjimą savimi.

 

Papildomų priemonių klasifikacija  

Integracinė onkologija, remiantis bendruoju apibrėžimu – tai į pacientą orientuoti, įrodymais pagrįsti papildomi gydymo metodai ir priemonės, kurie klasifikuojami į:

 • Judesio terapijos (pvz.: joga, fizinio aktyvumo užsiėmimai, kineziterapija);

 • Augalinės kilmės priemonės (pvz.: vaistažolės, vitaminai, mityba);

 • Energetinė terapija (pvz.: Reiki, kūno judesių terapijos, Tai-chi);

 • Mąstysenos intervencijos (pvz.: meditacija, psichoterapija, meno terapijos);

 • Lietimo intervencijos (pvz.: masažas);

 • Gyvensenos korekcijos priemonės (mityba, streso valdymo metodikos).

 

   Integracinė onkologija istoriškai pradėjo kurtis kaip atsakas į holistinio požiūrio ir gydymo poreikį ir vis daugiau atsirandant įrodymų apie šių priemonių saugumą ir naudingumą gydant onkologines ligas.

Sergantiesiems ypatingai svarbi įvairiapusiška parama ir pagalba, kuri koncentruotųsi ne tik į tiesioginį ligos gydymą, bet stiprintų bendrą sveikatą, savijautą, gerintų gyvenimo kokybę ir būtų pagalba mažinant ligos ir gydymo sukeltus šalutinius reiškinius.

   Šios priemonės gali būti taikomos prieš pradedant gydymą, gydymo metu ir po jo. Vienas iš svarbiausių poveikių – aktyvus pacientų ir jų artimųjų įsitraukimas į gydymo procesą, sugrąžinimas pojūčio, kad yra atsakingas už savo sveikatą ir pats sergantysis.

   Integracinė onkologija – tai tarsi skėtis, apjungiantis standartinius gydymo metodus kartu derinant papildomos medicinos priemones, kurios parenkamos atsiželgiant į individualius poreikius ir lūkesčius, apjungiant į holistinę pagalbą pacientui – gydant ne vieną pažeistą organą ar sistemą, o visą žmogų – protą, fizinį kūną, sielą ir emocijas. Kelionėje per vėžį tokia pagalba visame pasaulyje pripažįstama kaip neabejotinai veiksminga priemonė gerinant gyvenimo ir gydymo kokybę.

    Esminiai integracinės onkologijos principai yra – individuali, holistinė, dinamiška, sinergistiška, bendradarbiavimo pagalba, paremta įrodymais pagrįstomis rekomendacijomis.

Mūsų tikslas - tai dialogas apie pagalbą sau

Kiekvieną minutę Kiekvieną valandą Kiekv

Integracinės onkologijos centras

Integracinės onkologijos veiklos principai – užtikrinti įrodymais pagrįstų, pagal individualius poreikius parinktų papildomų medicinos priemonių pritaikymą sveikatinimui prieš pradedant pagrindinį vėžio gydymą, jo metu ir po jo.

Mes kuriame nedidelę ir jaukią sveikimo aplinką, kurioje visas dėmesys skiriamas jums ir jūsų poreikiams.

 

Mums rūpi Jūsų išgyvenimai

Integracinės onkologijos centre visą dėmesį skiriame išklausyti ir suprasti Jus – mūsų pokalbio nepertraukinėja pašaliniai skambučiai ar praveriamos durys.

Susitikimo tikslas – suteikti visą reikalingą informaciją apie papildomas medicinos priemones, galinčias būti naudingomis gerinant gyvenimo kokybę, mažinant ligos ir gydymo šalutinius reiškinius, koreguojant gyvensenos ir mitybos įpročius, atsakysime į visus klausimus ir juos užduosime mes.

Po susitikimo sudarysime individualų sveikatinimo planą, kurį aptarsime kartu. Sveikatinimo metu šis planas gali būti koreguojamas atsižvelgiant į Jūsų patirtį, pastebėjimus ar pasikeitusį pagrindinį gydymą, ligos eigą.

Mes norime ir siekiame bendradarbiauti su Jus gydančiu gydytoju onkologu, šeimos gydytoju ir šeimos nariais.

 

Mūsų tobulėjimas

Mes siekiame iššūkių sau, o Jums siūlome pasauline praktika ir rekomendacijomis paremtus individualius sveikatinimo planus ir papildomas medicinos priemones, skirtas prisidėti prie pagrindinio gydymo.

Tai mūsų iššūkis ir tikslas – siekti specialistų bendradarbiavimo ir tradicininių gydymo priemonių su papildomomis priemonėmis suderinamumo, užtikrinant saugumą ir veiksmingumą.

Mūsų kasdieninis darbas – suteikti Jums žinias ir galimybes padėti sau tinkamais, saugiais ir veiksmingais metodais kelionėje per vėžį ir ją užbaigus.

Individualus požiūris

Onkologijoje nėra plano, kuris tiktų visiems. Ir nesvarbu ar kalbėsime apie ligos gydymo planą, ar apie sveikatinimo planą, kurio tikslas – Jūs ir Jūsų gerovė.

Taigi, integracinės onkologijos ir mūsų centro tikslas yra individualūs poreikiai ir lūkesčiai. Kiekvienas esame unikalus, su skirtingomis gyvenimo patirtimis, pomėgiais, gyvensenos įpročiais, turimomis problemomis ir rūpesčiais. 

Todėl mūsų tikslas – neskaičiuojant konsultacijai skirtų minučių susipažinti ir pasidalinti mintimis, sukuriant tvirtą bendradarbiaujančią komandą kartu su Jumis ir Jūsų artimaisiais. Labai svarbu į šią komandą įtraukti ir šeimos narius ar draugus, gydantį onkologą, kitus specialistus.

Mes suprantame kokioje sunkioje kelionėje jūs ir jūsų artimieji esate. Todėl mūsų žinios ir pastangos skirtos prasmingai ir naudingai prisidėti prie jūsų šioje kelionėje.

bottom of page