top of page

Greičiausiai esate girdėję, kad stimuliuojantis masažas gali išplatinti vėžines ląsteles po visą kūną. Tai vienas didžiausių papildomos medicinos mitų, lemiantis didelę baimę ir nerimą. Tačiau mokslinė literatūra teigia, kad nėra įrodymų, kurie leistų taip manyti. 

Krūties vėžio gydymo ekspertai teigia - masažo procedūra yra saugi, netgi ir chemoterapijos metu. 

Masažo nauda

Vienas didžiausių masažo privalumų - tai kad jo metu atsipalaiduosite ir sumažės patiriamas stresas.

Masažo metu, ypač kartu su aromaterapija, išsiskiria daugiau endorfinų (laimės hormonų), kurie sumažina skausmą. Viena dažniausių įvardijamų priežasčių kuo masažas naudingas - tai saugi ir maloni galimybė pasijausti daug geriau ir tarsi sugrįžti į save, iš naujo pamilti savo kūną, atsipalaiduoti emociškai ir fiziškai. O tai ypač svarbu laukiant gydymo pradžios, gydymo metu ar grįžtant į įprastą dienos ritmą. 

Nemažiau svarbus ir tiesioginio prisilietimo poveikis - tuomet išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris yra atsakingas už gerą savijautą. Onkologininių ligų gydymas tęsiasi ilgą laiką, atliekama daug įvairių tyrimų, galbūt taikytas operacinis gydymas ar kiti ne mažiau sutrikdantys emocinę ir fizinę savijautą gydymo metodai.  Natūralu, kad jautėte įtampą, nerimą, psichologinį diskomfortą dėl šių prisilietimų, kurie buvo reikalingi apžiūrai, tyrimams, gydymui, tačiau pažeidžiantys saugumo jausmą.

 

Taigi, masažas Jums leis ir vėl pajusti prisilietimo malonumą.

Įprasta, kad terapijos metu sunku suvaldyti emocijas - jeigu norisi verkti - verkite, jeigu norite pasidalinti savo istoriją - darykite tai.

Specialistai, atliekantys specializuotą onkologinį masažą, yra apmokyti kaip elgtis tokiose situacijose, kaip atsakyti su empatija ir supratimu. Būsite išgirsti ir suprasti.

 

Jautri oda

Jeigu Jūsų oda vis dar yra labai jautri prisilietimui, tuomet rinkitės pėdų masažą ar kitą centro siūlomą paslaugą. O galbūt aptarę su specialistais, nuspręsite pabandyti atpalaiduojantį kūno masažą, tačiau skaudamų vietų specialistas nemasažuos. Galbūt tai net pagerins odos būklę! 

 

Apmokyti specialistai žino, kad oda po chemoterapijos ar spindulinės terapijos yra ypatingai jautri, todėl jautrių vietų, paties vėžinio darinio ar limfmazgių neliečiame, nemasažuojame. 

Onkologinis masažas dar išskirtinis ir tuo, kad procedūrai kūno poziciją pasirenkate patys - galbūt po gydymo negalite gulėti ant pilvo, tokiu atveju specialistas pasiūlys atsisėsti ant kėdės arba pasinaudi pagalvėmis, užtiesalais. Jeigu visgi jaučiate, kad nenorite, nesijaučiate gerai - neliepkite sau. Vėliau išbandysite!

Raktinis žodis apibūdinantis onkologinį masažą yra švelnumas. Įprastai onkologinis masažas yra švelnus, negilių prisilietimų, neskausmingas, nenaudojamos šiurkšios priemonės, šveitikliai, kurie galėtų sudirginti odą. 

'

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Aptarkite su specialistu kurių vietų nereikia masažuoti - pasakykite kur Jums taikoma spindulinė terapija, kur Jūsų oda yra pažeista arba kurie limfmazgiai yra pašalinti ar paveikti ligos. Jeigu galūnėse yra limfedema ar turite jai polinkį - perspėkite specialistą.

Onkologinį masažą atliekantys specialistai yra parengti tinkamai susirinkti reikšmingą procedūrai informaciją, suprasti onkologinių ligų ir gydymų specifiką, paruošti psichologiškai - tad būkite ramūs - tai specializuota ir individualius poreikius atitinkanti papildoma Jūsų sveikatinimo priemonė.

 

Masažas, aromaterapija - puikus būdas atsipalaiduoti, sumažinti streso lygį, gauti gerų emocijų, pagerinti miego kokybę. Yra įrodymų, kad masažas gali padėti sumažinti pykinimą, skausmą, sukeltą gydymo ar pačios ligos. 

bottom of page