top of page

Negaliu turėti vaikų

Nevaisingumas - tai labai jautrus, skausmingas ir tylus vidinis skaudulys, ypatingai jeigu tai nulėmė chemoterapija ar kitas gydymo metodas – kai nepakeliamas išbandymas tampa dar nepakeliamesniu.

Tai skaudulys, kurį reikia, tačiau labai sunku priimti ir su juo susitaikyti. Jeigu taip nutiko Jums ar Jūsų artimam žmogui – norime, kad visi rastumėte užuovėją ir ramstį atsistoti.

Kai kurie chemoterapiniai preparatai ar kiti vėžio gydymo metodai, kurie buvo taikyti Jums, galėjo sąlygoti nevaisingumą. Tai reiškia, kad Jūs negalite turėti vaikų. Nevaisingumas gali būti laikinas arba negrįžtamas – tai priklauso nuo vaistų, amžiaus, gydymo metodų ir kitų veiksnių.

Daugybė žmonių pabaigę chemoterapiją gali turėti vaikų, tačiau deja yra tokių vaistų, kurie vartojami ypač didelėmis dozėmis, vaisingumą pažeidžia negrįžtamai.

Labai svarbu šiuos klausimus aptarti su onkologu ar chirurgu prieš pradedant gydymą. Kartais galima rasti priemonių ir būdų kaip išsaugoti galimybę susilaukti savo vaikų užbaigus gydymą, tačiau tai turi būti aptarti prieš pradedant gydymą. Jeigu nutiko taip, kad pradėjote gydymą neaptarę vaisingumo klausimo – padarykite tai kito su savo gydytoju susitikimo metu, užduokite Jums svarbius klausimus.

Jeigu turite gyvenimo partnerį – įtraukite ir jį (ją) į šią diskusiją ir savo gyvenimo etapą. Tai leis Jums kartu sužinoti aktualią informaciją, užduoti abiems rūpimus klausimus ir geriau suprasti vienam kitą. Buvimas kartu ir bendradarbiavimas labai svarbus ne tik dėl vaisingumo išsaugojimo ar susitaikymu su negrįžtamais pokyčiais, tačiau leis geriau įsijausti į vienas kito jausmus ir sudėtingus išgyvenimus, o tai Jus suartins bei jausitės saugesni.

Normalu jausti nusivilimą, baimę, nerimą, piktį ar depresiją – vienas didžiausių žmogaus išbandymų gyvenime yra išgirsti vėžio diagnozę, o šioje situacijoje – dar ir kalbėti apie vaikus ir vaisingumą. Tačiau kalbėjimasis su savo gyvenimo bendražygiu (-e) ir su gydytoju leis Jums pasijausti saugiau ir gauti rūpimus atsakymus.

Gegužės mėnesį skirsime seksualumo ir vaisingumo klausimams, todėl jeigu turite klausimų, dvejonių ar norėtumėte pasidalinti išgyvenimais – parašykite mums.

Linkime nuoširdžių pokalbių.

Afternoon Stroll
bottom of page