top of page

Nuovargis ir fizinis aktyvumas

Nuo spalio mėnesio Integracinės onkologijos centre pradedamos konsultacijos ir individualios bei grupinės fizinio aktyvumo treniruotės, skirtos einantiems kelionę per vėžį – aktyvaus gydymo etape, baigusiems gydymą ir artimiesiems!

Vienas dažniausių nusiskundimų chemoterapijos, imunoterapijos ar spindulinės terapijos metu – specifinis nuovargis


Ar jau žinote, kad kasdieninis fizinis aktyvumas gali reikšmingai sumažinti jaučiamą nuovargį ir pagerinti bendrą savijautą? Moksliniai tyrimai rodo, kad fizinis aktyvumas yra saugus metodas visuose vėžio gydymo etapuose ir ne tik sumažina gydymo sukeltus šalutinius reiškinius, bet ir pagerina nuotaiką, fizinį pajėgumą, judrumą, gyvenimo kokybę.

Lėtinis nuovargis reikšmingai blogina ne tik gyvenimo kokybę, bendrą sveikatos būklę, bet turi neigiamai veikia socialinį gyvenimą, riboja pomėgius, aktyvią veiklą.

Mokslinėje ir populiarojoje literatūroje vis daugiau kalbama apie tai, kad nuovargis – nors yra vienas iš dažniausiai patiriamų ligos ir gydymo nepageidaujamų reiškinių, tačiau ir sunkiausiai kontroliuojamas.

Fizinio aktyvumo programos, įtraukiančios aerobinius ir jėgos pratimus, yra naudingos mažinat su liga ir gydymu susijusį nuovargį daugeliui onkologinių ligų ir visuose etapuose.

Svarbu tai, kad tinkamai sudarytos programos, aktyvina imuninę sistemą, mažina ligos atsinaujinimo tikimybę, užtikrina geresnius gydymo rezultatus, gerina bendrą sveikatą.

Australijos klinikinės onkologijos asociacija parengė rekomendacijas, skirtas fizinio aktyvumo užtikrinimui sergant onkologinėmis ligomis. Tokias rekomendacijas taip pat turi JAV, Kanada.

Tik žinant specifines rekomendacijas, įvertinant individualią situaciją, žmogų, patiriamą nuovargį, įprastą fizinį aktyvumą ir įvairius kitus svarbius aspektus, galima sudaryti veiksmingą ir naudingą sveikatinimo programą, kuriai reikės minimalių papildomų priemonių ir pratimus galėsite atlikti namuose.

Integracinės onkologijos specialistų tikslas – suteikti jėgų, pasitikėjimo savimi ir motyvacijas žengti žingsnį pirmyn.

Apie pirmuosius žingsnius – tai kas svarbu, kodėl net atliekami pratimai, mankštos, pomidorų laistymas darže ar net važiavimas dviračiu neturi jokio teigiamo poveikio? Kaip pasinaudoti mokslinių tyrimų rekomendacijomis padėti sau?

Apie tai ir dar daugiau kviesime aptarti individualiose konsultacijose, fizinio aktyvumo grupiniuose ir individualiuose užsiėmimuise. 

bottom of page