top of page

Onkologinio paciento ir jo artimojo patarėjas – koordinatorius

.....nes nei vienas žmogus neturėtų šioje kelionėje būti vienas.

Onkologinio paciento ir jo artimojo patarėjas – koordinatorius – tai specialistas, teikiantis individualias ir grupines-šeimos konsultacijas, norintiems geriau suprasti nustatytą diagnozę, supažindinti ir paaiškinti būsimo gydymo taktiką, galimomis komplikacijomis, suteikti informaciją apie papildomas medicinos priemones, galinčias palengvinti gyvenimo kokybę, gerinančias atsaką į gydymą, mažinančias gydymo ir ligos šalutinius reiškinius.

Konsultacijos metu aptariamas ne tik būsimas ar jau esamas gydymas, ligos eiga, papildomos medicinos priemonės, užtikrinančios geresnę gyvenimo kokybę, tačiau sprendžiami ir finansiniai, socialiniai, psichologiniai klausimai. Remiantis konsultacijos metu aptartomis problemomis, sudaromas individualus  sveikatinimo planas, kuris specializuotas taikyti aktyvaus gydymo metu ar jį pabaigus ir reintegruojantis į įprastą gyvenimo režimą bei artimiesiems.

 

Nustatyta vėžio diagnozė, ligos progresas ir buvimas remisijoje pakeičia ne tik įprastą gyvenimo ritmą, bet ir sukelia daugybę sunkiai valdomų jausmų, minčių, sukaupiama daug klausimų nerimo. Ilgame gydymo procese visa tai progresuoja į nekontroliuojamą lėtinį nuovargį, stresą, imuninės sistemos sutrikdymą. Tai didelis emocinis, protinis ir fizinis iššūkis – suprasti apie pasikeitusią savo sveikatą, priimti daug naujos informacijos ir suvokti būsimą savo gyvenimą.

Ne mažesnis iššūkis ir būti artimuoju, kurie neretai paliekami tarsi kabineto kampe.

 

Vėžio diagnozė – tai visos šeimos ir artimųjų rato pabudimas naujame, nepažįstamame mieste, kurio gyventojų kalbos nesuprantame, tačiau visų žvilgsniai nukrypę į naujus atklydėlius.

 

Onkologinio paciento ir artimojo patarėjas – koordinatorius yra tam, kad būtų vertėjas šiame svetimame mieste – padedantis suprasti, atsakyti į klausimas ar juos užduodantis, patariantis kaip nepasimesti ir susigrąžinti savo gyvenimo, ligos ir gydymo kontroliavimo jausmą.

bottom of page