Pagalbos sau mokykla

Kviečiame į įrodymais pagrįstų papildomų priemonių teorinius ir praktinius užsiėmimus su savo srities specialistais visus, einančius kelionę per vėžį

Integracinės onkologijos centras kviečia į šeštadieninę mokyklą, kurios tikslas – integralus požiūris į pagalbą sau ir savo artimajam kelionėje per vėžį. Tai laikas, skirtas sužinoti apie įrodymais pagrįstas papildomas priemones ir išbandyti jas individualiai.

Užsiėmimuose laukiami visi – pradedantys savo kelionę per vėžį ir juos lydintieji, įpusėjusieji ar baigusieji aktyvų gydymą – visiems, kurie nori geriau pasirūpinti savo keturiomis imperijomis.

Kas yra keturios imperijos?

Keturios vidinės imperijos, kuriomis kasdien

kiekvienas turime pasirūpinti – tai proto, širdies,

sielos ir sveikatos imperijos. Tuomet kai gebame

pasirūpinti savo fiziniu aktyvumu, naudinga mityba,

miego kokybe, turime streso valdymo įgūdžius,

galime būti tikri – rūpinamės savo fizine, protine,

dvasine ir emocine sveikata. Tai – visapusiško

sveikatinimo tikslas ir procesas, gerinantis ne tik

gyvenimo kokybę, bet ir mažinantis ligos ir gydymo

šalutinius reiškinius.

Pagalbos sau mokyklos principai:

  1. Integralūs ir patyriminiai užsiėmimai

  2. Profesionalūs užsiėmimų lektoriai

  3. Savęs pažinimo siekimas

  4. Interaktyvūs ir komandiniai metodai

  5. Bendradarbiavimu grįsta kultūra

  6. Jauki ir unikali aplinka  

 

Šios mokyklos tikslas – sukurti kūrybinę erdvę, kurioje visi kartu dalintumėmes teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, svarbiomis kelionėje per vėžį.

Integracinė onkologija – tai visapusiška, prasminga, darni papildoma pagalba, greta standartinio vėžio gydymo, kurios ašis – žmogus, o visos priemonės – moksliniais tyrimais įrodytos ir pagrįstos tarptautine praktika.  

Ši mokykla orientuota į grupinius užsiėmimus, kurių metu visa informacija diferencijuota ir individualizuota, pritaikyta onkologiniams susirgimams ir su jais susijusiems iššūkiams. Užsiėmimai – patrauklūs, džiaugsmingi, jautrūs ir inovatyvūs.

Pirmasis užsiėmimas –  „Dailės terapija – teorija ir praktika“.

Užsiėmimas vyks:  vasario 8 dieną 11 valandą

Integracinės onkologijos centre. 

Užsiėmimo trukmė: 3 valandos.

Užsiėmimo priemonės: mūsų.

Užsiėmimo kaina: 27 eurai.

Registracija ir papildoma informacija:

8-615-77066 arba integracineonkologija@gmail.com

Registracija dėl vietų stokos - būtina.

                                                 Vaida Virbalaitė, dailės terapijos specialistė pasakoja: „Netolimoje                                                    kaimynėje –Vokietijoje, psichosocialinė pagalba yra įtraukta kaip                                                      viena svarbiausių papildomų priemonių tiek aktyvaus gydymo                                                          laikotarpyje esanties pacientams, tiek esant ligos progresui, kai                                                          specifinio gydymo galimybės būna išsemtos, pacientas tarsi                                                                paliekamas vienas namuose – jam ir artimiesiems pagalba taip pat                                                    labai reikalinga." 

                

                                             Apie trečdalį žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, patiria įvairius psichologinius sutrikimus, kuriems įveikti reikalinga specializuota pagalba. Kiekvienas ligos etapas reikalauja individualaus tiek žmogaus, tiek situacijos vertinimo ir į žmogų orientuotos pagalbos.

 

Palaikymo psichoterapija yra ypatingai svarbi iškart išgirdus diagnozę, aktyvaus gydymo

laikotarpiu ir baigus jį, tuomet kai liga tarsi turėtų likti antrame plane ir reikia grįžti į įprastą

gyvenimo ritmą. Mokslinė literatūra pabrėžia – ligos atsinaujinimo baimė yra viena didžiausių ir sunkiausiai suvaldomų baimių. Todėl individuali psichosocialinė terapija yra ypatingai svarbi bet kurio vėžio ligos etape. 

 

Pastaruoju metu jau netrūksta mokslinių tyrimų pagrindimo, kad kaupimas savyje išgyvenimų ir jausmų, tyli kova su iššūkiais, nuolatinės dvejonės ir abejonės, bejėgiškumo jausmas ir socialinė izoliacija reikšmingai pablogina bendrą sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę.

 

Psichosocialinė individuali ar grupinė pagalba reikšmingai pagerina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir psichologinę savijautą, padeda geriau integruotis į visuomenę, sumažina nerimą ir depresiją, padeda geriau suvokti ligą, save ir naujus iššūkius.

 

Viena iš labiausiai populiarėjančių, tačiau pakankamai specifinė psichoterapijos forma – tai dailės terapija. Vaida užsiėmimo metu pristatys, kuo dailės terapija skiriasi nuo dailės pamokos.

 

Savo veikloje pastebime, kad neretas sutiktas žmogus atsisako net pabandyti sudalyvauti dailės terapijos užsiėmime, motyvuojant, kad nemoka piešti. Tai – vienas didžiausių dailės terapijos mitų, kadangi piešti čia visai nereikia mokėti. Kaip ir nėra vertinimo gražus ar ne piešinys.

 

Dailės terapija – tai išraiškos terapija, kurios metu išreiškiami jausmai ir išgyvenimai, pasitelkiami kognityviniai simboliniai ir užsiėmimo metu vykstanti darbo analizė. Tai viena iš meno terapijos formų – taip pat gali būti užsiimama skulptūra, muzikos ar šokio išraiškomis.

 

Medicininė dailės terapija – tai ne žodinis pokalbis tarp žmogaus ir specialisto, padedant įveikti vėžio sukeltą traumą ir kiekvienam individualiai surasti vidinius resursus įveikti su vėžiu susijusias problemas. Dailės terapija ypatingai dažnai naudojama reabilitacijos etape – atsistatymui, siekiant rasti būdą ir formą išreikšti susikaupusias įtampas ir

nerimą aktyvaus gydymo laikotarpiu ir taip pat pasirengti naujai pradžiai – gyvenimo po vėžio

diagnozės. Tyrimais nustatyta, kad dailės terapija gali netgi sumažinti skausmo pojūtį ir jo slenkstį, padeda įveikti pažeistą savivertę ir iš naujo pažiūrėti į savo fizinį kūną.

 

Taigi, psichosocialinė sveikata reikalauja dėmesio ir pagalbos ir turi būti viena iš vėžio gydymo

dalių. Dėka daugėjančių žinių apie tai, kaip žmonės, susirgę vėžiu tai geba priimti ir suvokti,

įvertinti pasikeitusį gyvenimo režimą ir priimti ilgą gydymo procesą, vis daugiau atsiranda

mokslinių tyrimų, leidžiančių plėtoti psichosocialines sveikatinimo programas ir metodikas.

Psichosocialinės sveikatos gerinimo tikslų yra daug, tačiau pagrindiniai, kuriuos reikia pasiekti yra išskiriami šie:

 --> Pagerinti suvokimą ir gebėjimą priimti informaciją apie onkologinę ligą ir jos gydymą

 --> Pagerinti emocinę savijautą, gyvenimo kokybę

 --> Didinti pasitenkinimą taikomu gydymu, priežiūra, mažinti psichologinį pasipriešinimą

 --> Pagerinti fizinę sveikatą

 --> Sumažinti ligos ir gydymo sukeltus šalutinius reiškinius, išmokti geriau juos kontroliuoti

 --> Didinti paciento pasitikėjimą savimi.

 

Kiekvienas atskirai ir visi kartu aspektai ilgoje kelionėje per vėžį svarbūs ne tik sergančiajam, bet ir artimiesiems. Būdų sau padėti įveikti vieną didžiausių galimų žmogaus gyvenimo iššūkiu, žinoti kaip padėti artimajam ligos akivaizdoje ir geriau suprasti jo ir savo poreikius – yra.

Tereikia kreiptis specialisto pagalbos ir pagalbos tikrai bus.

 

Dailės terapeutė Vaida Virbalaitė kviečia visus, norinčius išgirsti ir susipažinti su pagalba sau, kuri veiksminga bus kasdieniniuose iššūkiuose, paklausyti bei padiskutuoti apie tai, apie ką vis dar per mažai kalbame susirgę onkologinėmis ligomis.

 

Užsiėmimas vyks: vasario 8 dieną 11 valandą Integracinės onkologijos centre.

Užsiėmimo trukmė: 3 valandos.

Užsiėmimo priemonės: mūsų.

Užsiėmimo kaina: 27 eurai.

Registracija ir papildoma informacija: 8-615-77066 arba integracineonkologija@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon