top of page

Papildomos medicinos priemonės. Integracinė onkologija. Alternatyvios medicinos priemonės

   Papildomos medicinos priemonės

   Tai įvairūs sveikatinimo metodai, kurie skiriami greta įprastinio vėžio gydymo (operacijos, chemoterapijos, biologinės terapijos, kt., spindulinės terapijos).

  Papildomos medicinos priemonės - tai įrodymais pagrįstos priemonės, kurių veiksmingumas patvirtintas, jų rekomendacijos įtraukiamos į klinikinę praktiką. Papildomos priemonės parenkamos onkologo holisto individualiai, remiantis holistiniu požiūriu – siekiant gerinti paciento fizinę, dvasinę, emocinę būklę. Kiekvienu atveju sudaromas individualus, į konkretų pacientą nukreiptas sveikatinimo planas bei pačiam pacientui sudarant galimybę aktyviai dalyvauti savo gydymo plane.

   

   Šių priemonių tikslai – gerinti gyvenimo kokybę, mažinti ligos ir gydymo šalutinius reiškinius, stiprinti imuninę sistemą ir atsaką į gydymą, profilaktika ligos recidyvavimui, kt.

  

   Papildomoms medicinos priemonėms priskiriama daugiau kaip 200 metodų. Aromaterapija, akupunktūra, ajurveda, joga, meditacija, meno terapijos, mitybos rekomendacijos, įskaitant ir mitybos papildus, fizinis aktyvumas, kineziterapija, psichoterapija, fitoterapija, onkologinis masažas... – tai labiausiai paplitusios papildomos medicinos priemonės.

   

  Integracinė onkologija

  Tai skėtis, po kuriuo telkiasi papildomos medicinos priemonės kartu su tradicine vakarų medicina. Šių medicinos priemonių apjungimo tikslas yra žmogaus, kaip visumos, harmonija - siekiant fizinės, protinės ir emocinės sveikatos.

    2003 m. JAV įsteigta Integracinės onkologijos asociacija, kuri teikia papildomos medicinos rekomendacijas klinikinei praktikai, įtraukiant jas į tarptautines onkologinių ligų gydymo gaires. Garsiausios ir prestižiškiausios pasaulio medicinos mokyklos ir didieji pasaulio vėžio centrai teikia integracinės onkologijos paslaugas.

  

    Alternatyvi medicina

    Alternatyvios medicinos priemonės, kurios neturi įrodymų, dažnai turi įrodymus apie neveiksmingumą ar net žalingumą. Alternatyvistai teigia, kad tik jų propaguojama, vienintelė, specifinė, stebuklinga priemonė gali išgydyti vėžį. Alternatyvios medicinos nemoko nei viena pasaulio medicinos mokykla, alternatyvistai nėra pripažįstami ar diplomuoti. Įrodyta, kad atsisakius įprastinio gydymo mirtingumas nuo vėžio padidėja 2,5 kartus lyginant su pacientais, gydomais įprastiniais gydymo deriniais, prie gydymo derinant papildomas priemones.

 

   Taigi, tai ką vartojate greta jums paskirto gydymo – pvz.: chemoterapija + maisto papildai/masažai/meno terapijos/kt. yra integracinė onkologija, o visos priemonės – yra papildomos priemonės.

   Jeigu atsisakote Jums skirto tradicinės medicinos gydymo plano (operacijos, chemoterapijos, kt.), o gydotes viena priemone, kuri dažnai skelbiama kaip „tikrai gydanti“ – Jūs pasirinkote alternatyvią mediciną. Įrodymai sako – ieškokime kitų sprendimų.

bottom of page