top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

Emocijos – vaistai ir nuodai?


M.K.Čiurlionio dailės muziejus

„Dabar, po keturiasdešimties metų, praleistų gydant tūkstančius ligonių, galiu teigti: susidūriau su nesuskaičiuojama daugybe atvejų, akivaizdžiai rodančių, kad tarp emocijų ir bet kurios stadijos vėžio egzistuoja ryšys. Šis suvokimas susiformavo ne iškart, o palengva, lyg kas man būtų išplovęs smegenis ir išpurtęs iš manės visą per studijų metus sukauptą mokslinį bagažą ir kritišką, net skeptišką požiūrį“ – prof. David Khayat.


Profesorius – prancūzų onkologas, onkologijos klinikos vadovas, buvęs Prancūzijos Nacionalinio vėžio instituto direktorius, dabartinis jo garbės pirmininkas.


Kaip dažnai prisėdus prie lovos ir pradėjus pokalbį net ne apie ligą ar sveikatą, pabyra ašaros. Kaip dažnai net ir baigus gydymą, panika, nerimas, įtampa ir stresas neleidžia miegoti ir valgyti. Sutrikus virškinimui, skubame ieškoti vaistų, neįvertinę patiriamo ir nekontroliuojamo streso, kuris savo ruožtu sutrikdo ir virškinimo sistemą.


Kai diena tampa sudėtinga, užgula sunkios mintys ir emocijos, trumpam pabėgti ir grįžus naujai pažvelgti į situaciją, gali padėti meno terapija – vienas iš galimų patarimų – aplankyti dailės galeriją.

Neskubant, su savimi ar draugu aptariant spalvas, vaizdus, įsijautus grįžti namo – aprašyti ne tik galerijoje patirtus įspūdžius, bet ir lydinčias emocijas. O galbūt pakartoti patikusio paveikslo motyvus savo piešinyje. Tai – išraiškos terapijos, mokančios pažvelgti į save, savo vidinį pasaulį, naujai įvertinti mus supančią aplinką.


Aplankykite M.K.Čiurlionio dailės muziejuje vykstančią Petro Kalpoko parodą. Kiekvienam savita, tačiau tikrai rasite užburiančią ramybę ir sustojusį laiką.


O Integracinės onkologijos centre apie stresą ir jo įtaką sveikatai bei sveikimui, apie dailės terapiją teoriškai ir praktiškai kviečiame susitikti jums patogiu metu. Dailės terapeutė Vaida Virbalaitė primena: menas turi nepaprastų galių gydyti net sielos randus, gali padėti sušvelninti skaudžios patirties pasekmes. Telefonas registracijai: 8-615-77066.


Profesorus David Khayat teigia: „Egzistuoja ryšys tarp emocijų, streso ir vėžio. Mes, o ne kas kitas, esame patys sau geriausias vaistas. Mes turime veiksmingų priemonių.“


445 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page