top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

Fizinis aktyvumas chemoterapijos metu


Kaip stiprinti imuninę sistemą? Kaip padėti greičiau atsigauti organizmui po chemoterapijos? Kaip pagerinti apetitą kai visai nesinori valgyti?


Fizinio aktyvumo chemoterapijos metu nauda ir saugumu jau neabejojama, tačiau vis daugiau skiriama dėmesio mankštas vertinant kaip puikia priemonę ligos ar gydymo šalutinių reiškinių valdymui.
Net ir mažiausias fizinis aktyvumas yra rekomenduojamas, tačiau kaip ir visuomet – vienas pasirinkimas yra geriau už kitą.


Įprastinis fizinis aktyvumas – namų tvarkymas, darbai sode ar darže, 3-4 valandos per savaitę sumažina su liga ar gydymu susijusį nuovargį, galbūt pagerins apetitą ir nuotaiką.


Mažo intensyvumo fizinis aktyvumas – tuomet kai sunku toleruoti didelį intensyvumą arba nerekomenduojama dėl kraujo ląstelių pokyčių, taip pat yra geras pasirinkimas. Pirmiausia pradėkite daugiau vaikščioti kasdien, keisdami ėjimo tempą. Tyrimuose pastebėta, kad žmonėms, kurie kasdien skiria dėmesio net ir nedidelio intensyvumo fiziniam krūviui, sumažėja širdies ir kvėpavimo funkcijos sutrikimų, mažiau skundžiasi pykinimu ir vėmimu, mažesnis poreikis vaistams nuo skausmo lyginant su žmonėmis, kurie yra fiziškai pasyvūs.


Vidutinio ir didelio intensyvumo fizinis aktyvumas – neabejotinai užtikrinamas širdies, kraujotakos ir kvėpavimo fukcijos gerinimas, mažiau išreikštas pykinimas ar vėmimas, rečiau pasireiškia skausminis sindromas ar jam reikia mažiau medikamentinio gydymo. Taip pat svarbu, kad stiprinama raumenų ir kaulų sistema, pusiausvyros sistema, aktyvinama kraujotaka, užtikrinant visų organizmo sistemų veiklos gerinimą, mažėja lėtinio nuovargio pojūtis.


Prieš pradėdami aktyviai sportuoti – pasitarkite su specialistu, kuris gali įvertinti jūsų ligos diagnozę, taikomą gydymą ir jo šalutinius reiškinius ir geriausiai patars kokiu intensyvumu jums šiuo metu geriausia treniruotis.


Pelkėje ar upėje vanduo švaresnis? Tik būnant fiziškai aktyviems ir užtikrinant pakankamą vandens kiekį kasdien, jūsų kraujas taps skaidri gaivi upė, o ne pelkė.

Su linkėjimais sekmadieniui!343 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page