top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

Integracinės onkologijos rekomendacijos krūties vėžio konferencijoje

Lietuvos pajūryje Klaipėdoje rugsėjo dvyliktą dieną vyko tarptautinė konferencija, skirta pristatyti ir aptarti naujausias krūties vėžio diagnostikos, gydymo ir papildomių priemonių galimybes.


Integracinės onkologijos centro kūrėja, holistinės onkologijos praktikė Dainora Mačiulienė turėjo galimybę pristatyti apžvalgą, įtrauktą į konferencijos knygą, apie Integracinės onkologijos tarptautines rekomendacijas, skirtas papildomai pagalbai sergant krūties vėžiu.


Į tarptautinę konferenciją atvyko lektoriai ne tik iš Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos. Prancūzų plastinės chirurgijos gydytojas Benjamin Sarfati dalijosi patirtimi apie krūties vėžio robotinę chirurgiją, stebėta paskaita iš Vokietijos apie metastatinio krūties vėžio gydymo naujausias rekomendacijas, Kauno Klinikų onkologas Domas Vaitiekus kalbėjo apie širdies pažeidimo riziką skiriant specifinius chemoterapinius vaistus, onkologė iš Nacionalinio Vėžio Instituto Laura Steponavičienė aptarė pakankamai retą situaciją – vyrų krūties vėžį. Pranešimų ir lektorių būta daug ir labai įdomių.


Dainoros Mačiulienės apžvalgoje, apie įrodymais pagrįstas Integracinės onkologijos rekomendacijas, dar kartą pabrėžiama su kiek daug psichologinių ir fizinių iššūkių susiduria visi išgirdę trys žodžius: „jūs turite vėžį“. Remiantis literatūros duomenimis Jungtinėse Amerikos Valstijose apie 75 proc. sergančiųjų naudojasi viena ar keliomis papildomomis priemonėmis. Integracinė onkologija – tai integracinės medicinos specializuota sritis, skirta pagerinti gyvenimo kokybę, geriau kontroliuoti ligos ir gydymo šalutinius reiškinius, į pagalbą pasitelkiant ne medikamentinius būdus. Šių priemonių tikslas – įrodymais pagrįstais metodais suteikti galimybę sergančiajam ir artimajam išmokti valdyti emocinius ir fizinius ligos neigiamus padarinius, pagerinti fizinę, emocinę, dvasinę sveikatą, padėti įveikti iššūkius, kylančius visuose gydymo etapuose, padėti įveikti socializacijos iššūkius baigus gydymą ir gįžtant į įprastą gyvenimo ritmą, kuris yra jau naujas gyvenimas.


Papildomų priemonių literatūroje aprašoma apie 200 skirtingų metodų, iš kurių populiariausios ir dažniausiai naudojamos – onkologinis masažas, fizinio aktyvumo specifinės rekomendacijos, atsipalaidavimo ir meditacijos įvairios praktikos, dailės terapija, mitybos rekomendacijos, akupunktūra, aromaterapija. Šias priemones, skiriant kartu su standartiniu gydymu, pagerinama ne tik gyvenimo kokybę, bet stiprinamas visas žmogus – protinė, dvasinė, fizinė ir emocinė sveikata – siekiant visapusiškos pagalbos ir sveikatinimo visumos.


Pristatytų Integracinės Onkologijos Asociacijos klinikinių rekomendacijų tikslas – padėti susipažinti ir geriau suprasti įrodymais pagrįstas papildomas priemones ir jų galimybes integruojant į gydymo procesą.Svarbu ir tai, kad papildomos priemonės – tai veiksmingas ir reikalingas įrankis visiems, einantiems kelionę per vėžį, kuriuo nori naudotis tiek artimieji, tiek sergantieji, todėl džiugu, kad vis daugiau galimybių yra ir Lietuvoje apie tai kalbėti ir dalyvauti plėtojant Integracinę onkologiją Lietuvoje.

114 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page