top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

Nacionalinė sveikatinimo diena sergant vėžiu Kanadoje

Birželio 26-ą dieną Kanadoje minima diena, kuria raginama daugiau dėmesio skirti sergančiųjų onkologinėmis ligomis bendram sveikatinimui, gyvenimo kokybės gerinimui.


Sveikatinimas sergant onkologinėmis ligomis:

· Tai taip pat vadinama psichosocialinė parama ir pagalba, skirta žmogaus kaip visumos sveikatinimui (protui, fiziniam kūnui, dvasinei ir emocinei savijautai).

· Tikslas – padėti įveikti ligos ir gydymo sukeltą nuovargį, pagerinti gyvenimo kokybę, gerinti mitybos įpročius ir emocinę sveikatą.

· Tai priemonės, kurias sergantieji gali pasitelkti siekdami visapusiškos savijautos gerinimo kelionės per vėžį metu.


Šios dienos tikslas Kanadoje – kalbėti apie onkologines ligas ir sveikatinimo poreikį ir naudą sergantiesiems vėžiu ir jį įveikusiems. Taip pat nemažiau svarbus tikslas – padrąstinti ir pakviesti visus – tiems, kuriems diagnozuota liga, artimuosius, šeimos narius ir baigusius aktyvų gydymą ne tik kalbėti apie papildomų priemonių poreikį, bet ir naudą bei paslaugų prieinamumą.

Sveikatinimo paslaugos tai – joga, meditacija, fizinis aktyvumas, sveika subalansuota mityba, pacientų ir artimųjų konsultavimas-koordinavimos gydymo metu, paramos ir bendravimo grupės, įvairios išraiškos terapijos. Daug įvairių metodikų ir priemonių, skirtų greta pagrindinio gydymo užtikrinti visapusišką sveikatinimą, leidžiantį lengviau ir veiksmingiau keliauti per vėžį.


Integracinės onkologijos centras – tai vieta, skirta visiems, susidūrusiems su vėžio diagnoze. Tai vieta, kurioje laikas sustoja, įkvėpus ramybės kvapo, užduodami svarbiausi klausimai netrikdant durų pravėrimams, sudaromi individualūs sveikatinimo planai, kuriuos įgyvendinti padeda specialistai, dirbantys su onkologinėmis ligomis. Tai ypatingai svarbu siekiant pokyčių ir rezultatų.


Kviečiame prenumeruoti Integracinės onkologijos naujienlaiškį! Tai vieną kartą per mėnesį į jūsų elektroninio pašto dėžutę atkeliaujantis leidinys apie papildomas priemones, integracinės onkologijos vystymą Lietuvoje ir informacija apie renginius.

Norėdami prenumeruoti parašykite el. adresu: integracineonkologija@gmail.com.


Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio.


„ Tačiau pirmiausia išsiaiškinsime, ką jūs jaučiate savo širdyse, ir tai, kas gyvenime jums yra svarbiausia, - dėl ko verta gyventi“.

(J.Geffen)14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page