top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

Naujųjų metų rezoliucija

Naujųjų metų rezoliucija kelionėje per vėžį. Ar kaip pasveikinti Naujųjų metų progą draugą, kelionėje per vėžį?


Ar aš pasveiksiu? Aš man liga atsinaujins? Kada mano kūnas grįš į tai, koks buvo iki ligos? Šie ir daugybė kitų sudėtingų ir nerimą keliančių klausimų kyla bet kuriame kelionės per vėžį etape. Dažniausiai šios mintys kartojasi kasdienoje, sutinkant Naujuosius metus neretai susimąstome daug labiau trikdančiomis ir sudėtingomis mintimis. Baimė dėl dabarties užgožia ateities planus. „Vienas geriausių man patarimų – tiesiog į viską pažiūrėti paprasčiau, išsikeliant realistiškus planus kitiems metams ar kitai savaitei.“ Telkite dėmesį pozityvioms mintims.


Švenčių ir Naujųjų metų laikas gali būti sudėtingas laikotarpis, tačiau kita vertus – tai pats tinkamiausias metas daugiau dėmesio skirti padėkai už kiekvieną magišką ir branginamą momentą. Taip kaip jie yra, lygiai taip pat galėjo ir nebūti. Todėl turime išmokti įvertinti savo nueitą kelią ir didžiuotis savimi.

Fizinis ir emocinis išsekimas dažnai lydi kelionėje per vėžį. Tačiau kokia didelė galimybė yra sutikti Naujuosius metus! Skirkite laiko pasijausti laimingu, pasimėgaukite šia naktimi su dėkingumu ir svarbiausia – padėkokite sau, pakartokite kaip save mylite, kaip savimi didžiuojatės – randu, šiandien skarele pridengta galva, jėgų stoka, ar kitais sunkumais. Tai – jūsų gyvenimo istorija, kuri kažką kitą įkvėps, galbūt jums net nežinant.

Gyvenkite gyvenimą

Padarykite tai, apie ką jau ilgai galvojate, o gal tai, ką darėte tik vaikystėje. Neretai pacientai pastebi – piešiau tik vaikystėje. Pabandykite, nekurkite sau taisyklių ir neįsivaizduokite, kaip piešinys turi atrodyti. Ir viena linija galima papasakoti istoriją. Sutelkite dėmesį į žmones aplink save, net jeigu fiziškai jie toli, parašykite laišką, net ir trumpą, o gal nupiešite atviruką ir išsiųsite. Mėgaukites kiekvienu momentu ir tais, kuriuos mylite. Atraskite meno galerijas, muziejus, net operas internete!


Būkite dėkingi ir pastabūs

Kasdien raskite, kuo galite pasimėgauti ir nuoširdžiai pasidžiaugti. Per daug negalvokite, nesigraužkite ir nekaltinkite. Galbūt tai pokalbis su drauge ar artimu žmogumi. Galbūt išsimaudysite su naujo kvapo dušo želė. O galbūt pasipuoškite namuose ir veidrodyje padėkokite SAU. Ir nepamirškite pasakyti, kaip save mylite.


Mažiau nerimo

Pasakyti lengviau nei padaryti, tačiau išmokite neteikti dėmesio negatyvioms mintims. Sutaupysite labai daug net ir fizinių jėgų. Raskite ir kontroliuokite, kuo šias mintis pakeisti. Išmokite gaminti naują patiekalą ir apie jį parašykite laišką draugei. Pažiūrėkite naują serialą ar filmą. Telkite dėmesį ir pastangas gyvenimui ir mažiau nerimaukite dėl to, ko pakeisti negalite.


Mažiau baimės

„Net jeigu gyvenime jums iškrito netinkamos kortos, jūs vis tik turite dvi galimybes. Galite tęsti žaidimą arba pasiduoti. Taigi, ką renkatės jūs?“. Ypač šiuo šventiniu metu galima sukaupti daug drąsos ir ryžto tolimesniam žaidimui.


Priimkite praeitį

Tinkamas metas prisiminti metus ar praėjusį mėnesį, kažko išmokti, tačiau prisiminkite, kad ne viską galite kontroliuoti. Nesigailėkite dėl turėjusių įvykti pokyčių, priimkite baimės jausmą, gydymo šalutiniai reiškiniai yra ne kas kitas kaip ženklas, kad jūsų liga - gydoma. Visa tai padarė jus stipresnius, padėkokite sau už drąsą, sunkias dienas ir ateinantį laiką.


Avansas

Ar dar prisimenate, kaip buvo baisu, pirmą kartą išgirdus vėžio diagnozę, atsigulus į ligoninę operacijai ar pirmai chemoterapijai? Kažkas šiandien patiria lygiai tą patį. Išnaudokite savo patirtį, pasidalinkite įspūdžiais, kalbėkite ir įkvėpkite. Galite prisijungti prie įvairių pacientų grupių, tačiau jūsų asmeninis pavyzdys, drąsus kalbėjimas su draugais ar artimaisias, galiausiai pralauš ledus ir jūs būsite dalimi pasikeitusios onkologinės kultūros. Bet kokia jūsų pagalba bus labai vertinga.


O kaip aš galiu padėti draugui, keliaujančiam kelionę per vėžį?

„Kasmet įprasta sveikinti vieniems kitus ir linkėti Laimingų naujųjų metų. Tačiau šiemet šie žodžiai man netiko. Nei viena iš mūsų nežinojo, ką kiti metai atneš. Ir aš negalėjau prisiversti linkėti Laimingų Naujųjų Metų. Tai skambėjo taip tuščiai, beprasmiškai. Žinojau, kad ji turi ateities planų, kad ji nusipelnė galėti juos įgyvendinti, ji, kaip ir visi mes, verta daug geresnės ateities. Mūsų santykiai – pakankamai artimi, kad galėtume atvirai ir nuoširdžiai kalbėti, tačiau buvo per sunku. Galiausiai aš supratau, kad tai dėl manęs. Kaip aš matau Naujųjų metų sutiktuves“ .

Tapkite partneriais! Padėkite įgyvendinti norus, paskatinkite pagalvoti apie tai ką čia parašėme, kartais žvilgsnis iš šono ar neįkyri citata gali atverti naujus langus!


Žaiskite gyvenimo domino iš laimingų akimirkų. Nes kartu lengviau.


O išmušus dvyliktam laikrodžio dūžiui mintimis būsime vieni su kitais!


Iki kitų metų,

Dainora
127 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page