top of page
Search
  • Writer's pictureDainora Mačiulienė

O kaip švenčiate jūs?

Dauguma savo kelionėje per vėžį ryškiausiai atsimena du momentus – dieną ir vietą, kai išgirdo ligos diagnozę ir momentą, kai gydymas buvo baigtas. Tačiau vėžio gydymas yra labai ilgas etapas, kuris gali kartotis ar tęstis be didesnių pertraukų, todėl taip reikia rasti pergalių, kurias būtina švęsti.


Liga ir gydymas gali atimti labai daug – fizines jėgas, prigimtinį moteriškumo ar vyriškumo suvokimą, gniuždyti emociškai, pakeisti savęs vertinimą, sukurti nerimo, įtampos ir baimės burbulą, iš kurio tarsi nėra kelio.Skaitydama paskaitas apie gyvensenos svarbą visuose ligos etapuose, kasdien kalbėdama su kiekvienu iš Jūsų, noriu perteikti ir pasidalinti moksliniais tyrimais apie miego svarbą ir naudą, kviečiu išgirsti kaip teisingai ir pakankamai judėti, remiantis tarptautinėmis rekomendacijomis, skatinu rasti būdų įveikti stresą ir kad maistas – būtų vaistas, be skirtas mėgavimuisi, o ne prievartai.


Tačiau mane ypatingai žavi vakarų pasaulio požiūris į onkologinėmis ligomis sergančiuosius ir tai yra viena iš priežasčių kodėl aš esu holistinėje onkologijoje – mes kalbame apie žmogų ir artimuosius, kiekvieno dalyvio milžiniškas fizines ir emocines pastangas keliaujant kelionę per vėžį, diskutuojame apie perskaitytas motyvuojančias ir depresyvias knygas, šąlančias kojas tyrimų metu, slenkančias blakstienas, baimę dėl dirbtinių išmatų surinkėjų ir todėl tylaus atsakymo išeiti vakarienės, nevalgomų pyragų su draugais, nes susirinkę nei vienas nežino apie ką kalbėti. Tai požiūris apie gyvenimą, sergant vėžiu, ne apie ligą ar gydymą.


Holistinė onkologija – tai apie žmogų, sergantį onkologine liga, tačiau ir toliau gyvenantį gyvenimą. Tik jam reikia specialistų pagalbos, kad geriau suprasti, ką kalba gretima esantys, kad žinoti kaip padėti sau ir kas gali pakenkti.


Šiandien skaičiau pacientų komentarus kaip švenčiamos individualios, tačiau tokios didelės pergalės:

• Praleidau visą savaitgalį namuose žiūrėdama filmus su savo šeima. Nebūčiau norėjusi nieko daugiau – tuo metu man buvo tobulos akimirkos.

• Su savo gražiąja žmona išėjau šventinės vakarienės.

• Visą laiką turėjau aktyviai gydytis. Tomis dienomis, kai jausdavausi geriau, susitikdavau su savo šeima ne namuose. Keliaudavome pamatyti kažką naujo. Ir man taip gera kolekcionuoti savo pergalių įprasminimo prisiminimus.

• Su šeima ir draugais naktį keliavome žiūrėti žvaigždėto dangaus ir atsisveikinti su buvusia liga.

• Tą vasarą aš nubėgau pirmus savo 5 kilometrus varžybose.

• Stebėjau saulėtekį su dideliu arbatos puodeliu.


Vilniuje vyksta Balta vakarienė. Visa Lietuva švenčia Baltijos kelią. Savaitgalio pradžia. Vasara lepins savo šiluma. Linkiu švęsti gyvenimą, dieną, momentą, net ir trumpą geros savijautas valandą skiriant pyragui, draugams, knygai.Tegul tai įkvėpia ir motyvuoja, o tuomet ir gydymas vyks sklandžiau ir sėkmingiau.
125 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page